Історія походження пива

Історія походження пива

Пиво це Напій з багатою історією. Змінюються епохи, традиції, смаки. У нескінченному круговороті людських цінностей залишаються лише найстабільніші з них. Створене кілька тисяч років тому пиво колись вважали напоєм богів. Зараз це - напій для людей. Але як і раніше шанований і улюблений.

Ваша думка - ДЕ ПОЧИНАЄТЬСЯ ПИВО?

Незважаючи на те, що Німеччина не є батьківщиною пива, саме слово beer (пиво) з'явилося саме там. Спочатку пінний напій називали peor або bior. Потім слово перетворилось на знайоме нам німецьке bier або англійське beer. За деякими версіями, слово має латинський корінь: biber на латині - напій.
Історія пивоваріння почалася ще в 8-9 тисячолітті до нашої ери. Його творцями були стародавні шумери.
Переказ свідчить: «пекар з Вавилону одного разу забув тісто на сонці, а потім знайшов його загравшим, і вирішив спробувати продукт на смак. Виявилося, він досить непоганий».
Приблизно чотири тисячі років по тому для додавання приємного смаку і аромату при приготуванні пива почали використовувати пророщені зерна злакових (солод) і різноманітні трави. Спочатку ячмінь і інші злаки розтиралися, заливалися водою, потім до них додавалися трави. І вже кілька днів по тому можна було насолодитися напоєм.
Незабаром «пивоманія» охопила і Стародавній Єгипет. За тисячі років до нашої ери там існувало близько двох десятків сортів пива: міцне і солодкувате, з мандрагорой, шафраном і ін. Існував навіть спеціальний ієрогліф. А пивовари вважалися дуже поважними людьми, адже без пінного напою не обходилась жодна значуща подія.
Представники найдавніших цивілізацій передали свої секрети пивоваріння іншим народам і бурштиновий напій завоював країни Європи.