Класифікація пивних келихів

Класифікація пивних келихів

1. Келих Пінта (велика склянка).

Пінта - келих конічної форми з гладкими стінками. Назва цього келиха прямо пов'язана з одиницею виміру. Саме таку кількість пива зазвичай розливають відвідувачам англійських пабів. Пінта може бути британська (570 мл) або американська (470 мл). З цього келиха добре пити стаут, лагер, ель з низьким і середнім вмістом алкоголю

2. Келих для світлого пива (Pilsner).

Келих Pilsner тонший і вищий, ніж пінта. Його конусоподібна форма дозволяє максимально довго насолоджуватися пінною шапкою та багатим смаком пива.

3. Кружка.

Зроблена з товстого скла і забезпечена міцною ручкою. Кружка довго зберігає пиво холодним - воно не так швидко нагрівається від тепла руки. Кружки можуть бути циліндричної форми, з гладкою поверхнею, округлені, з заглибленням на стінках. Переваги: легко пити, велика місткість.

4. Келих в формі тюльпана.

Красива вигнута форма чаші, злегка розширюється догори. У такому келиху добре розкривається аромат і створюється стійка піна. Переваги: вловлює і підсилює аромат, збільшує і підтримує об'ємну піну.

5. Високий тонкий циліндричний келих (Stange).

Традиційний німецький стакан, який представляє з себе високий циліндричний стакан. Місткість, як правило, становить 200 мілілітрів. Використовується під витончене пиво, тому що підсилює солодові і хмільні тони. Переваги: щільна концентрація летючих речовин.

6. Тумблер з товстого скла і з великими гранями (Casablanca).

Оптимальний вибір для практично будь-якого стилю пива невеликої або помірної міцності - не випадково саме такі келихи вибирають багато барів: вони міцні і довго утримують температуру пива.

7. Келих для пшеничного пива.

Ці стильні довгі склянки з тонкого скла відмінно передають колірну гамму напою і мають достатньо місця для фірмової пшеничної пишної і щільної піни. Келих внизу тонкий, а догори злегка розширюється. Передбачається, що у вузькій нижній частині келиха повинен збиратися дріжджовий осад, а в широкій верхній частині повинна формуватися пишна піна.

8. Пивний кубок.

Мабуть найкрасивіші келихи, які роблять з тонкого скла. Такі келихи часто цікаво оформляють позолоченою або сріблястою обробкою, щоб додати посуду ще більше лиску. Переваги: гарний на вигляд, добре підтримує пінну шапку, відмінно підходить для великих ковтків.

БОКАЛЫ_сайт_big.jpg

Орнамент.png